• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najbardziej znaczące atuty Unii Europejskiej

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. A zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem niedroga, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest nawet kilka razy bogatsza, niż pozostałe regiony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednak daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, choćby dlatego, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko piękne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet myśli, że Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne widoki bądź ciepłe plaże, lecz także dały nam genialnych naukowców, pyszne potrawy bądź luksusowe auta. Warto jednakże bardziej się skupić na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają jakieś samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera raczej negatywne opinie, a więc najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Znakomite są również miasta położone w Toskanii. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale również warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem czeka na ten cudowny czas jakim jest urlop. Po długich miesiącach nurzącej pracy nareszcie przychodzi ta chwila gdy możemy wspólnie z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Teraz opcji w tym zakresie posiadamy tak dużo, że niełatwo bywa podjąć decyzję. Dobrze jest zaznajomić się dokładnie z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają niejednokrotnie do zaoferowanie sporo ciekawych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli tylko posiadamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na wypoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny w tym czasie są znacznie niższe, to liczba turystów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu pamiętajmy także aby oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się morze czy dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą świetną pogodę i ciekawe miejsca do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tego państwa, czyli Ateny, jest wręcz przepełniona wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji możemy być pewnym, że nie dosięgnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi przepięknymi budowlami oraz legendami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może być uważany za niemalże raj. Przecież to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są wysokie, a do tego cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że podróż do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie jakiś cel!
A należy jasno przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla podróżnych bardzo dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, np. słynną Operę, ale również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, że większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest także duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Czy ciągle warto latać do Egiptu?
Egipt to od dłuższego czasu taki kraj, w którym wypoczywa wielu naszych rodaków. Przecież w Egipcie można świetnie wypocząć, a na dodatek zobaczyć piękne zabytki, zaznajomić się z oryginalną kulturą, zjeść i wypić… Jednakże ostatnio kraje arabskie przeszły gwałtowną rewolucję, która sprawiła, iż np. właśnie Egipt zmienił się w jakimś stopniu. Ogólnie Egipt to wciąż idealne miejsce dla pragnących wypocząć za stosunkowo małe pieniądze. W końcu Egipt jest krajem turystycznym, a więc nowe władze doskonale wiedzą, że nie powinny zadzierać z turystami, bo są inne kraje, gdzie można odpocząć.
I właśnie z tego powodu Egipt to nadal kapitalny wybór. Jeśli w takim razie poszukujesz tego miejsca, w którym spędzisz kapitalne wakacje, z pewnością powinieneś brać pod uwagę Egipt! Warto także pomyśleć, jakie wycieczki fakultatywne, które możemy zakupić w lokalnych firmach bądź w biurze podróży są najlepszym wyborem. Być może warto zwiedzić Kair, czyli stolicę Egiptu, jedno z największych miast na świecie? Warto również oczywiście zobaczyć piramidy, które pokazują niegdysiejszą potęgę Egiptu. Kiedy jesteśmy w Egipcie, lecz w takim kurorcie turystycznym, który jest położony niedaleko Jordanii, warto zakupić wycieczkę do Petry – olśniewające miasto!

1. Sprawdź to

2. Przejdź dalej

3. Tutaj

4. Przejrzyj

5. Zobacz stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.